Quelques rêves oubliés
Oriza Hirata / Camille Panza
- Duration: 1u15
- Plaats : Salle de la Grande Main
- Infos : Vanaf 16 jaar
Creatie op 9 januari 2018 in het 140, Brussel
Het is een winterse nacht. In een trein op weg naar een onbekende bestemming zitten een populaire zangeres, haar jonge assistente en haar manager samen opgesloten in een klein rijtuig. Ze worden geconfronteerd met een beklemmende nabijheid, waarin een zekere liefdesspanning voelbaar is. Misschien zijn ze op tournee, ver van huis? De reis is lang, en ze lijken vermoeid, hun taak doelloos voortzettend zonder veel enthousiasme. In slaap gewiegd door het regelmatige ritme van de rails en badend in het zuivere licht van de sterren, geven ze zich over aan vreemde bekentenissen, waarin flarden van onafgemaakte dromen weer naar boven komen.
Geschreven in 1994 door een van de boeiendste hedendaagse Japanse auteurs, vangt dit fantasmagorische stuk de volledige Japanse geest, waarin men met lichtheid spreekt over de zwaarste zaken en met ernst over het meest banale.
Met haar regie van Quelques rêves oubliés onthult Camille Panza een onbekende wereld, zonder vooroordelen of vaste referenties, een zwevende wereld waar het vreemde ontstaat uit het alledaagse, waar het gewone en het droomachtige, het kosmische en het prozaïsche zich met elkaar verweven.
Kalender
Tarifs
- Plein tarif 26 €
- 65ans+/Carte prof 23.5 €
- -30ans/Pro/Dem.d'emploi 13 €
- -15ans/Etudiants Conservatoires Art de la parole/ULiège/Hautes Écoles / Groupe scolaire 7 €
- La carte Amis (cotisation 50€) 18 €
Distributies
Met Gwen Berrou, Aurélien Dubreuil-Lachaud, Noémie Zurletti
Tekst Oriza Hirata
Vertaling Rose-Marie Makino Fayolle
Regie Camille Panza
Lichtontwerp Léonard Cornevin
Geluid Noam Rzewski
Scenografie Marie-Laetitia Cianfarani
Algemene techniek Giuseppe Latrumba, Pierre Mercier
Productie ERSATZ
Coproductie Le 140, compagnie SEINENDAN (Japan)
Met steun van Bourse Marie-Paule Godenne, La Chartreuse de Villeneuve-Lez-Avignon, KIAC (Kinosaki Arts Center), festival look’in out, Wallonie Bruxelles Théâtre/Danse en het BIJ (Bureau international de la Jeunesse)
Camille Panza / Ersatz wordt in compagnonnage verwelkomd in het Théâtre de Liège (2024–2028)