T’façon on est en 2012

Loraine Dambermont
09/10/2025 11/10/2025
  • Duration: +/- 50 min., voorstelling in creatie
  • Plaats : Salle de l’Œil vert

Creatie op 9 oktober 2025 in het Théâtre de Liège

In haar vorige project, Toujours de ¾ face ! (getoond tijdens de editie 2024 van het festival Pays de Danses), bracht Loraine Dambermont een grappige en magnetische solo in de vorm van een zelfverdedigingstutorial, waarbij ze in de huid kroop van de beroemdste Johnny Hallyday-lookalike: Johnny Cadillac.

Met T’façon on est en 2012 (het tweede deel van de trilogie Mes années bagarre), zet de Belgische choreografe haar reflectie voort over uitbarstingen en overstromingen van geweld in de hedendaagse samenleving, gebaseerd op een typisch fenomeen van deze tijd: de “clashs”. In deze online confrontaties, waarin mensen elkaar zonder grenzen uitschelden en het contact met de ander volledig ontmenselijkt is, wordt vernedering het symbool van een extreme, vaak mannelijke vorm van geweld die anderen verplettert om dominantie af te dwingen.

Geïnspireerd door de beruchte “clash des Lopez”, die midden jaren 2010 veel ophef veroorzaakte, ontwikkelt Loraine Dambermont een unieke choreografische taal vol zelfspot en oprechte intensiteit, waarmee ze de verontrustende opkomst van de vechtcultuur recht in de ogen kijkt.

Mogelijkheid om beide voorstellingen te ontdekken: T’façon on est en 2012 + Kassia tijdens een dubbele avond.

Tarieven en reservaties HIER

Vrijdag 10 oktober

Concert Baby Volcano + DJ-sets / Manège Caserne Fonck

5€ bij aankoop van een ticket voor Kassia Undead

Het Voix de Femmes-festival keert terug van 1 tot 18 oktober 2025 met de editie “Nooduitgangen”: drie weken multidisciplinaire programmering verspreid over heel Luik.

Afspraak op 10 oktober met Baby Volcano, een Zwitsers-Guatemalteekse performer, muzikante en natuurkracht, en Monstera Occulta, een Brusselse DJ met mixen vol pareltjes uit de SWANA-regio (Noord-Afrika en Zuidwest-Azië).

https://festival.voixdefemmes.org

Kalender

Datum Uur
donderdag 9 oktober 19:00 Boeken
vrijdag 10 oktober 18:00 Boeken
zaterdag 11 oktober 18:00 Boeken

Tarifs

  • Plein tarif 16 €
  • 65ans+/Carte prof 14.5 €
  • -30ans/Pro/Dem.d'emploi 8 €
  • -15ans/Etudiants Conservatoires Art de la parole/ULiège/Hautes Écoles / Groupe scolaire 7 €
  • La carte Amis (cotisation 50€) 11 €
Reserveer

Distributies

Met Loraine Dambermont, Maxime Cozic, Jacob Börlin
Choreografie Loraine Dambermont
Technische leiding, lichtontwerp Gaspar Schelck
Muzikale creatie Loraine Dambermont met de medewerking van Alain Deval
Kostuumontwerp Catherine Somers
Kostuumrealisatie Ateliers van het Théâtre de Liège
Externe blik, dramaturgische ondersteuning Fabien Dehasseler
Foto’s Alwin Paiona
Ontwikkeling, communicatie, distributie BLOOM Project

Productie Lodbmt
Gedelegeerde productie BLOOM Project

Coproductie POLE SUD / CDCN Strasbourg, ICK-Artist-Space Amsterdam, Charleroi danse, Les Rencontres chorégraphiques internationales de Seine-Saint-Denis, Théâtre de Liège, Les Brigittines, Le Gymnase CDCN / Roubaix Haut-de-France, La Coop asbl, Shelter Prod
Ondersteuning Fédération Wallonie-Bruxelles / Service Danse
Steun van Wallonie-Bruxelles International, le BAMP, De Grote Post, le Théâtre de Suresnes Jean Vilar, taxshelter.be, ING, Tax Shelter van de Belgische federale overheid
Residenties Le Gymnase / CDCN Roubaix, ICK-Artist-Space Amsterdam, POLE SUD / CDCN Strasbourg, De Grote Post – Oostende, Charleroi danse, Théâtre de Liège, Grand Studio – Brussel, Théâtre de Suresnes Jean Vilar, Les Brigittines, Le BAMP / Brussel

*De voorstelling op 10 oktober maakt deel uit van de Biennale van Charleroi danse en het platform Objectifs Danse

Theater

BARBER SHOP CHRONICLES

21.09.2025 27.09.2025
Salle de la Grande Main
Een dag, zes steden, enkele kapsels en duizenden verhalen
Jong publiek

Roue Giratoire

27.09.2025
Place Saint-Lambert
Er wordt gezegd dat een draaiend wiel nooit roest.
Dans

Kassia Undead

09.10.2025 11.10.2025
Salle de la Grande Main
Een reis door een middeleeuwse esthetiek, geïnspireerd op Byzantijnse liturgische gezangen
Theater

Hofstade [Diptyque Écume]

15.10.2025 17.10.2025
Salle de l'Œil vert
Een nep-piratenboot op een kunstmatige zee, op zoek naar échte dromen