Portrait Factory, Michel Paysant

WORKSHOPS
14/11/2017 17/11/2017
  • Plaats : Salle Vive

De Franse kunstenaar Michel Paysant is bekend om zijn onderzoek tussen kunst en wetenschap, en heeft een installatie genaamd Portrait Factory gecreëerd. Hij maakt in de vorm van een performance met enkel zijn oogbewegingen een reeks portretten van levende modellen. Daarbij maakt hij gebruik van de techniek Eye Tracking, waarmee hij zijn oogbewegingen kan omzetten tot een potloodtekening op papier. Michel Paysant heeft een passie voor dit onderwerp en werkt al bijna vijftien jaar aan een project in de cognitieve wetenschappen genaamd DALY. Daarbij experimenteert hij met de mogelijkheden van het oog als werktuig om architecturale structuren te tekenen, te schilderen, te beeldhouwen of te creëren, of om muziek te componeren en te spelen. Hij wordt bijgestaan door de ingenieurs Olivier Herbez en Jean Paysant, om samen een mix van kunst, wetenschap, onderzoek en gedachtewisseling te bieden.

 

From 10:00 to 14:00 and from 16:00 to 20:00

Free admission – info & registration info@impact-regio.eu

Theater

Kheir Inch’Allah

21.04.2026 23.04.2026
Salle de l'Œil vert
Een intieme monoloog over identiteit, vaderliefde en zelfontdekking in een wereld in beweging
Dans

The Dog Days are over 2.0

21.04.2026
cultuurcentrum, Hasselt
Tien jaar na de creatie van zijn doorbraakvoorstelling The Dog Days are over, brengt Jan Martens dit werk opnieuw tot leven met een nieuwe generatie dansers
Theater

Pieuvre 1 + 2 & 3

22.04.2026 25.04.2026
Salle de la Grande Main
Een trilogie over de herinnering aan onze geesten
Dans

Larbi

02.05.2026
Maastricht / Theater aan het vrijthof
Elke lente eert Introdans een groot choreograaf. In 2026 staat het werk van Sidi Larbi Cherkaoui centraal, een van de meest invloedrijke stemmen in de hedendaagse dans.