Club de lecture du Goethe

Caroline Lamarche
25/01/2016
  • Plaats : Salle Vive

Nadat ze het Prix Rossel voor Le Jour du Chien (éd. Minuit) had gekregen, heeft Caroline Lamarche sindsdien romans, novellen, toneelstukken voor de radio of het theater en uitzonderlijke verhalen uitgegeven, zoals Mira (Les Impressions Nouvelles, 2013) of La mémoire de l’air (Gallimard, 2014). Ze is verantwoordelijk voor de organisatie van de Goethe-leesclub 2015-2016, onder het thema van de geografische of intieme grensoverschrijding. Voorafgaande lezing gewenst.

 

 

25 januari 2016

Sebald, Les émigrants, vert. Patrick Charbonneau, Babel.

Het lot van vier personages die getekend zijn door hun emigratie.  Met de precisie van een archivist en een betoverende schrijfstijl worden hun mysterieuze verdwijningen onderzocht.

 

7 maart 2016

Marlen Haushofer, Nous avons tué Stella, vert. Y. Hoffmann et M. Litaize, Babel.

Een vrouw en moeder vertelt over de verdwijning van Stella, een jong meisje dat bij de familie leefde. Het portret van de verhulde perversiteit van een conventionele familie en de ravages die hypocrisie veroorzaakt.

 

9 mei 2016
Peter Handke, La femme gauchère, vert. G.A. Goldschmidt, Folio.

Een vrouw vraagt aan haar man om te vertrekken en haar en hun zoon te verlaten. Ze moet er aan wennen om alleen te zijn, een vak te leren. Haar intense en tegelijk kwetsbare manier van leven en dan haar terugkeer naar de wereld worden beschreven in een laconieke stijl, die het boek een grote en eenvoudige kracht geeft.

 

Rate : 5€

Tarifs

  • Plein tarif 32 €
  • 65ans+/Carte prof 29 €
  • -30ans/Pro/Dem.d'emploi 16 €
  • -15ans/Etudiants Conservatoires Art de la parole/ULiège/Hautes Écoles / Groupe scolaire 7 €
  • La carte Amis (cotisation 50€) 22.5 €
  • Vrije toegang 5 €
Reserveer
Theater

Kheir Inch’Allah

21.04.2026 23.04.2026
Salle de l'Œil vert
Een intieme monoloog over identiteit, vaderliefde en zelfontdekking in een wereld in beweging
Dans

The Dog Days are over 2.0

21.04.2026
cultuurcentrum, Hasselt
Tien jaar na de creatie van zijn doorbraakvoorstelling The Dog Days are over, brengt Jan Martens dit werk opnieuw tot leven met een nieuwe generatie dansers
Theater

Pieuvre 1 + 2 & 3

22.04.2026 25.04.2026
Salle de la Grande Main
Een trilogie over de herinnering aan onze geesten
Dans

Larbi

02.05.2026
Maastricht / Theater aan het vrijthof
Elke lente eert Introdans een groot choreograaf. In 2026 staat het werk van Sidi Larbi Cherkaoui centraal, een van de meest invloedrijke stemmen in de hedendaagse dans.