De la sensation d’élasticité lorsqu’on marche sur des cadavres

Matéi Visniec / Răzvan Mureşan
13/12/2019
  • Plaats : Salle de la Grande Main

In het Roemeens, boventiteld in het Frans

We zijn in 1959, in communistisch Roemenië, afgezonderd van het westen en gedwongen om het Sovjet-model over te nemen. De literatuur moet zich ook aanpassen aan de nieuwe ideologische ‘regels’. D dichter Sergiu Penegarou, hoofdpersonage van het stuk, weigert die te aanvaarden. Hij houdt liever van de surrealisten, de onclassificeerbare teksten van Lautreamont en het theaterstuk La cantatrice chauve van Ionesco, dat hij naar het Roemeens aan het vertalen is. Door zijn Boheemse ingesteldheid en innerlijke vrijheid kan hij zich niet aanpassen aan de regels die de Partij aan de Schrijversunie heeft opgelegd, waardoor hij op de zwarte lijst belandt en niets meer mag publiceren. Alles verandert de nacht wanneer Sergiu Penegarou, dronken, tegen het standbeeld van Stalin in het centrum van Boekarest plast.

 

 

Kalender

Datum Uur
vrijdag 13 december 20:00

Tarifs

  • Plein tarif 26 €
  • 65ans+/Carte prof 23.5 €
  • -30ans/Pro/Dem.d'emploi 13 €
  • -15ans/Etudiants Conservatoires Art de la parole/ULiège/Hautes Écoles / Groupe scolaire 7 €
  • La carte Amis (cotisation 50€) 18 €
Reserveer

Distributies

Avec Matei Rotaru, Cristian Grosu, Alexandra Tarce, Adrian Cucu, Cătălin Codreanu, Miron Maxim, Petre Băcioiu, Diana Buluga, Silvius Iorga, Patricia Brad

Pièce inspirée librement de l’œuvre de Eugène Ionesco

Texte Matéi Visniec

Mise en scène Răzvan Mureşan

Création Théâtre National de Cluj, Roumanie

Éditions Lansman 2009

 

Dans le cadre d’Europalia Roumanie

Beurzen

ARDENTS BARBER SHOPS

13.09.2025 11.10.2025
Salle des Pieds légers
Het Théâtre de Liège heeft de Luikse kunstenaar Kelvin Konadu gevraagd om een serie foto's te maken van de kapperszaken in de stad.
Beurzen

ARDENTS BARBER SHOPS

13.09.2025 11.10.2025
Salle des Pieds légers
Het Théâtre de Liège heeft de Luikse kunstenaar Kelvin Konadu gevraagd om een serie foto's te maken van de kapperszaken in de stad.
Dans

Kassia Undead

09.10.2025 11.10.2025
Salle de la Grande Main
Een reis door een middeleeuwse esthetiek, geïnspireerd op Byzantijnse liturgische gezangen
Dans

T'façon on est en 2012

09.10.2025 11.10.2025
Salle de l'Œil vert
Een knallende choreografie over onze ongelukkige drang om te vechten.
Theater

Hofstade [Diptyque Écume]

15.10.2025 17.10.2025
Salle de l'Œil vert
Een nep-piratenboot op een kunstmatige zee, op zoek naar échte dromen