Outwitting the Devil

Akram Khan Company {London}
30/01/2020
  • Duration: 60'
  • Plaats : cultuurcentrum, Hasselt

DANCE

EUREGIONAL OPENING PAYS DE DANSES

Een beroemde naam in de danswereld, de Engels-Bengaalse choreograaf Akram Khan vermengt kathak (een Noord-Indiase dans) met moderne techniek met een boeiend raffinement. Zijn choreografische taal is doorspekt van zoveel culturele invloeden, dat het een universele taal wordt. In ‘Outwitting the Devil’ baseert hij zich op een fragment uit De legende van koning Gilgamesj, een van de literaire meesterwerken uit het oude Mesopotamië. Al is hij diep onder de indruk van het natuurschoon van het cederwoud, dat hij, Gilgamesj, koning van Uruk en zijn ongetemde metgezel Enkidu doorkruisen, toch verwoesten ze het in de hoop onsterfelijk te worden, naar het voorbeeld van de goden. In een landschap van gedegradeerde goden, volgen scènes van een groot picturaal gehalte elkaar op, uitgevoerd door zes ervaren kosmopolitische dansers, die samen een gemeenschap van hoop vormen. Een groots artistiek gebaar over rituelen, het geheugen en de ontheiliging van de natuur.

BUS 18:30 THÉÂTRE DE LIÈGE

Kalender

Datum Uur
donderdag 30 januari 20:00

Tarifs

  • Single price 34 €
Reserveer

Distributies

Interprétation Ching-Ying Chien, Jasper Narvaez, Dominique Petit, James Vu Anh Pham, Mythili Prakash, Sam Asa Pratt Direction artistique et chorégraphie Akram Khan
Dramaturgie Ruth Little
Musique et son Vincenzo Lamagna
Lumière Aideen Malone
Scénographie Tom Scutt
Costumes Kimie Nakano
Texte Jordan Tannahill
Vidéo Maxime Dos
Collaboration artistique Mavin Khoo
Production Akram Khan Company
Coproduction Festival d’Avignon, Théâtre de Namur Centre scénique, Central Centre culturel de La Louvière, Théâtre de la Ville (Paris), Sadler’s Wells Theatre (Londres), La Comédie de Clermont-Ferrand Scène nationale, Colours International Dance Festival 2019 (Stuttgart)

Avec le soutien du Arts Council England, British Council
En partenariat avec France Médias Monde.

Theater

Dämon – El funeral de Bergman

28.11.2025 29.11.2025
Salle de la Grande Main
Een radicale en onvergetelijke theaterervaring, waar kunst, obsessie en catharsis samensmelten
Theater

Par grands vents

04.12.2025 06.12.2025
Salle de la Grande Main
Een ademtocht van menselijkheid tussen de puinhopen van het verleden
Grandes Scènes d’Europe

Bucket List

11.12.2025 12.12.2025
Salle de la Grande Main
Een musical geweven van dromen en herinneringen
Lectuur

CBK Poetry Slam

13.12.2025
Salle de la Grande Main
Theater

Rumba

16.12.2025 20.12.2025
Salle de la Grande Main
De ezel en de os uit de kerststal van Franciscus van Assisi op de parking van de supermarkt
Theater

Foxes

27.12.2025
Salle de la Grande Main
Een oude dancing, vier kinderen en duizend dromen om hun wereld opnieuw uit te vinden